niedziela, 10 lipca 2011

Japonia - Niemcy 1:0 D (9 lipca 2011)

Gigantyczna sensacja na kobiecym mundialu. Gospodynie turnieju, Niemki odpadły w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet, przegrywając z Japonkami 0-1 w dogrywce. Bohaterką trzeciej drużyny Mistrzostw Azji w 2010 roku była wprowadzona po przerwie Karina MARUYAMA, strzelając gola w 108 minucie meczu. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Niemki w ostatnich latach wygrały bowiem wszystko: dwa ostatnie mundiale, 5 razy z rzędu mistrzostwo europy I trzy razy brązowe medale na olimpiadach. Na tych mistrzostwach wygrały wszystkie trzy mecze w grupie I były głównymi faworytkami do gry w finale. Tak się jednak nie stało I to Japonki po raz pierwszy w historii awansowały do półfinału, a Ich kolejnymi rywalkami będą Szwedki.

Drugim zespołem który także dość nieoczekiwanie awansował do półfinału jest Francja która po rzutach karnych wyeliminowała Anglię. Dziś na pewno odpadnie jeszcze jeden faworyt tyle że nie będzie to niespodzianką. O 17.30 zagrają aktualne wicemistrzynie świata Brazylijki I trzecie cztery lata temu Amerykanki. Będzie to powtórka finału z igrzysk olimpijskich w Pekinie wygranego przez USA 1-0. Warto zobaczyć bo ta impreza przejdzie do historii nie tylko pod kątem gigantycznych niespodzianek ale także jakości gry I pięknych bramek których na pewno nie brakuj.